Güvenli İnternet Hizmeti ile çocuklarınızı ve sevdiklerinizi İnternetin muhtemel zararlı içeriklerinden koruyabilirsiniz.

Bu Hizmet Ücretsiz Olarak Sunulmaktadır.

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

Güvenli İnternet Hizmeti, sizi internetteki muhtemel zararlı içeriklerden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.

Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.
Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.
İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmeti’ni alabilir, profilinizi değiştirebilir ya da bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

internet hattınız üzerinden, seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle internet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfası’na yönlendirileceksiniz.​

Profil Seçenekleri Nelerdir?

*Çocuk Profili

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından işletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir. Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilir. Çocuk profili ile eğitim, ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri, tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.

*Aile Profili

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir. Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir. Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar. Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerine ayrı ayrı seçimle erişim imkânı sunar.

​Yalın Aile Filtre Profili
Aile + Oyun Filtreli Profili
Aile + Sosyal Filtreli Profili
Aile + Sohbet Filtreli Profili
Aile + Sosyal + Sohbet Filtreli Profili
Aile + Sosyal + Oyun Filtreli Profili
Aile + Oyun + Sohbet Filtreli Profili
Aile + Sosyal + Sohbet + Oyun Filtreli Profili

 Nasıl Kullanırım?

Güvenli İnternet Hizmeti’ni talep etmeyen abonelerin mevcut internet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam eder.

İnternet güvenlik profilinizi görüntülemek, değiştirmek, 6 ay içerisinde yapmış olduğunuz profil değişikliklerini görüntülemek için Farknet Online İşlem Merkezi’ne girmeniz yeterlidir.​​​​​​​​​​​​​,

Güvenli İnternet Hizmeti ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Güvenli internet profil görüntüleme ve değişikliği için lütfen tıklayın.

Farknet Telekomünikasyon ve Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti.

Konevi Mh.
Kazım Karabekir Cd. Altıncaba Plaza
No:21/302
Meram Konya Türkiye

FarkNet Telekom, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
“İnternet Servis Sağlayıcı"  Lisansına Sahiptir. (2014)

FarkNet Telekom © 2024. All rights reserved.